top of page

CAYMA HAKKI VE İADE KOŞULLARI

- Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir.

- Bu hakkını kullanmak isteyen Alıcı, bu talebini yazılı olarak MONA ART GALLERY’ye ait monaartistanbul@gmail.com e-posta adresine bildirmek zorundadır.

- Alıcı cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on gün) içinde malı MONA ART GALLERY’ye ait ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

- Cayma hakkı bildiriminin ve ürünün kendine ulaşımını takiben, MONA ART GALLERY 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedelini ödeme şekline uygun bir şekilde Alıcı'ya iade edecektir.

- Alıcı, ürünü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve üründe kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü kabul etmemek ve Kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde MONA ART GALLERY sorumluluk kabul etmeyecektir.

-Aslına uygun olmayan, hasarlı ve zarara uğramış ürünler, Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlar,fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.) iadesi mümkün değildir.

- MONA ART GALLERY’nin anlaşmalı olduğu kurye şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini Alıcı ödeyecektir.

- Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa, Alıcı kusuru oranında MONA ART GALLERY’nin zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

bottom of page